KUD Cetina na 14.Nacionalnom sajmu pršuta u Sinju

Ovogodišnji 14. po redu Nacionalni sajam pršuta i trajnih suhomesnatih proizvoda ‘Sinj 2019.’

Posjetitelji sajma  su imali prigodu vidjeti i prezentaciju tradicijske hrane kroz program ‘U zemane’, kojeg su prezentirali članovi KUD-Cetina u tradicionalnim narodnim nošnjama. Pripremljena su tradicionalna jela, arambaši, uštipci, bilo je domaćeg sira i dobre kapljice. Koliko je dobra bila ova prezentacija,dovoljno kazuje činjenica kako su velike količine pripremljene hrane vrlo brzo našle svoje kupce i mnogi su nažalost ostali uskraćeni za ove delicije koje odlično pripremaju članovi KUD-a Cetina iz Sinja.Pored gastronomije,članovi ovog kulturno umjetničkog društva su izlagali svoje proizvode, ratila, drvenariju kako bi posjetiteljima prezentirali stare zanate.